Location: Belgrade

Contract type: Full-time or part-time

Introduction:

Company Description
management4health is a consultancy delivering better outcomes for our clients, helping our people to realize their potential, and doing our part to create a prosperous society. Every day we help our major global clients deliver ambitious and health care & educations projects.

Job Description
You will be involved in activities related to office administration and assistance to office staff.

General Office Management

  • Classic administrative tasks, such as organizing appointments, internal & external meetings, planning international trips, and event management.
  • Independent and professional handling of Serbian and English correspondence.
  • Maintenance and administration of internal databases (Sharepoint).
  • Contract & Marketing database updates weekly liaising with commission managers.
  • Manage mobile phone provider relationship.
  • Taking notes and minutes for internal team meetings.
  • Contact for IT topics and interface to our international IT department.
  • Office compliance – H&S, Risk Management database, New Job Set-Up processes, Client care surveys.
  • Support to the accounting department in running invoicing system
  • Translation services

Project Management Team Assistance

  • Support in the preparation of presentations, proposals and other project related deliverables.
  • Business Generation collateral maintenance including keeping project case studies and capability studies updated.

Qualifications

  • Very good computer skills (MS Office, Internet),
  • Fluent in spoken and written Serbian and English,
  • Knowledge of office equipment,
  • Very good interpersonal skills,
  • Commitment, reliability, flexibility,
  • Experience in office work appreciated

Application process

Please send your CV and introduction letter to jobs@m4health.pro with the following subject line: Office Management & Team Assistance for energy efficiency project in Serbia (m/f/d)

Only shortlisted candidates will be contacted for further selection.

Opis kompanije
management4health je konsultantska kuća koja pruža bolje rezultate za naše klijente, pomaže našim ljudima da ostvare svoj potencijal i učestvuje u stvaranju prosperitetnog društva. Svakodnevno pomažemo našim klijentima da realizuju ambiciozne projekte zdravstvene zaštite i obrazovanja.

Opis posla
Bićete uključeni u aktivnosti vezane za kancelarijsku administraciju i pomoć timu u obavljanju svakodnevnih administrativnih zadataka .

  • Klasični administrativni zadaci, kao što su organizovanje internih i eksternih sastanaka, planiranje međunarodnih putovanja i upravljanje događajima.
  • Samostalno i profesionalno vođenje prepiske na srpskom i engleskom jeziku.
  • Održavanje i administracija internih baza podataka (Sharepoint).
  • Baza podataka o ugovorima i marketingu se ažurira sedmično u saradnji sa menadžment timom.
  • Upravljajte ugovornim obavezama sa provajderom mobilne telefonije.
  • Pravljenje beleški i zapisnika sa internih sastanaka tima.
  • Kontakt za IT teme i saradnja sa našim međunarodnim IT sektorom.
  • Poslovna administracija kancelarije – H&S, baza podataka upravljanja rizicima, procedura otvaranja novih radnih mesta, ankete o brizi o klijentima itd.
  • Podrška računovodstvu u vođenju sistema fakturisanja
  • Usluge prevođenja
  • Asistencija timu za upravljanje projektima
  • Podrška u pripremi prezentacija, predloga i druge dokumentacije za predaju Klijentu,  vezanih za projekat.
  • Održavanje kolaterala Business Generation uključujući ažuriranje studija slučaja projekta i studija sposobnosti.

Kvalifikacije

  • Veoma dobro poznavanje rada na računaru (MS Office, Internet),
  • Korišćenje srpskog i engleskog jezika u govoru i pismu,
  • Poznavanje kancelarijske opreme,
  • Veoma dobre međuljudske veštine,
  • Posvećenost, pouzdanost, fleksibilnost,
  • Iskustvo u kancelarijskom radu se cijeni